A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj a Szegedi Tudományegyetemen kiemelkedő tanulmányi eredményt elérő hallgatók számára nyújt havi 40.000,- forintos támogatást 10 hónapon keresztül.
Beadási határidő: 2022. július 4. (hétfő) 23:59 óra.
A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának részvételével 2019 szeptemberében indult a „HYPOGLYCEDIET” jelű nemzetközi Erasmus+ program...
Érdekel az egészségügyi angol? Szeretnél nappali hallgatói jogviszonyt munka mellett? Szükséged van az angol nyelvű kommunikációra egészségügyi környezetben? Van már diplomád, vagy idén végzel és van középszintű angol nyelvtudásod?
A pályázat célja fiatal szakemberek (gyógyszerészhallgatók és 35 év alatti gyógyszerészek) magyar nyelvű publikációs aktivitásának növelése, valamint potenciális konzulensek ösztönzése a tehetséges fiatalok közleményírásba való bevezetésére.
Szolga Valentina megosztott II-III. helyezést ért el az Év Gyógyszerészhallgatója – Gyógyszerészi Gondozási, Betegtanácsadási Versenyen.
Az online, ingyenesen elérhető kémiaérettségi előkészítő, illetve az annak helyet adó platform az Egis Gyógyszergyár Zrt. indítványára valósult meg. A négy rangos egyetem – a Budapesti Műszaki Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Semmelweis Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem – valamint az Egis közreműködésével létrejött, hiánypótló oktatási kezdeményezés elsősorban a kémiaérettségi előtt álló diákoknak nyújt segítséget.
Elindult a gyógyszerészképzésre jelentkezőket összefogó és segítő Facebook-csoport, a SZINTE GYTK 2022. Tagja lehet minden felvételiző és a gyógyszerész képzés iránt érdeklődő fiatal.
2022. április 2-án került megrendezésre a IV. Herba Medica középiskolás tanulmányi verseny országos döntője Szegeden, a Gyógyszerésztudományi Karon.
Az SZTE Gyógyszerésztudomány Kara pályázatot hirdet, amelynek nyertese a Záróvizsga előtti gyakorlat 1. ideje alatt 1 hónapot az Észak-Rajna-Vesztfáliában lévő oerlinghauseni Iberg gyógyszertárban tölthet.
A GSK Magyarország 2022-ben is lehetőséget biztosít diákoknak és egyetemi hallgatóknak nyári gyakorlat végzésére.
Az angol egészségtudományi szaknyelvi kommunikátor és az egészségtudományi szakfordító–tolmács (angol nyelvből) képzések bemutatása.
Legidősebb oktatója 90. születésnapja alkalmából állófogadást szervezett március 24-én az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar. A méltatásokat és az emlékeket felidéző előadásokat követően az ünnepelt is megosztotta gondolatait az elmúlt 90 évről és meghatottan mesélt az egyetemi évekről is.
A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar és a Gyógyszerészek a Jövőért Egyesület idén is megrendezi tanulmányi versenyét a középiskolásoknak, amely lehetőséget teremt a multidiszciplináris szemléletű, komplex természettudományos ismeretek alkalmazására. A IV. Herba Medica fődíja 150 ezer forint.
2022. január 22-én (szombaton) 10 órai kezdettel kari nyílt napunk keretében várjuk azokat a középiskolás érdeklődőket, akik szeretnének megismerkedni a gyógyszerészi hivatás nyújtotta lehetőségekkel, a szegedi gyógyszerészképzéssel, a Kar és az SZTE által biztosított lehetőségekkel.
Beszámoló a Kabay János Szakkollégium tagjainak 2021/2022-es tanév első szemeszterében elért eredményeiről.
Az SZTE Egyetem Napja rendezvénysorozatát lezáró ünnepi szenátus ülésen 2021. november 13-án adták át a Doctor Honoris Causa kitüntető címet kilenc nemzetközileg is elismert, kiemelkedő tudományos munkát végző, továbbá a Szegedi Tudományegyetemmel eredményes kapcsolatban álló kutatónak. A Gyógyszerésztudományi Kar felterjesztésére Doctor Honoris Causa kinevezést kapott Rudolf Bauer, a Grazi Egyetem professzora.
A 2021/2022-es tanévben az alábbi egységes, az SZTE minden képzésére vonatkozó irányelvek azt a célt szolgálják, hogy a hatóságilag kirendelt orvos- és egészségügyi képzésben tanuló, valamint a járványügyi védekezésben önkéntességet vállaló hallgatók tanulmányaik során ne kerüljenek hátrányos helyzetbe.
Dr. Benkő Ria, a Klinikai Gyógyszerészeti Intézet adjunktusa és Dr. Katona Gábor, a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet adjunktusa 2021-ben Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat nyert.
A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kara, Fogorvostudományi Kara, Gyógyszerésztudományi Kara és Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara 2021. november 17-19. között tartotta közös Őszi Tudományos Diákköri Konferenciáját.
Prof. Dr. Hohmann Juditot 2019-ben választották a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagjává, azonban a pandémiás helyzet miatt 2021. október 19-én tartotta Természetes vegyületek a gyógyszerkutatásban: egy korszak vége vagy új aranykor? című akadémiai székfoglaló előadását Budapesten, az MTA Székházának Nagytermében a Kémiai Tudományok Osztálya szervezésében.
2021. november 11-én három magyar és egy nemzetközi képzésben végzett hallgató vehette át ünnepélyes keretek között gyógyszerészi oklevelét az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar Egis termében.
2021. november 5-én átadták a Novák István- és a Kedvessy György-pályadíjat, valamint az Év Szakkollégistája díjat az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.
A Kari tanács legutóbbi ülésén vették át Zupkó István dékán úrtól oklevelüket a Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat elnyert hallgatók.
A felsőoktatásban végzett több évtizedes, magas színvonalú munkája elismeréseként Dr. Zsoldos Ferencné aranydiplomás gyógyszerész Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli minisztertől vehette át kitüntetését Budapesten, a Szépművészeti Múzeumban augusztus 20-a alkalmából.
2021. november 4-ig lehet nevezni a kémiai és biológiai tárgyú tanulmányi versenyre, amelynek célja a gyógyszerésztudományok megismertetése a hazai és határon túli középiskolásokkal.
Online és jelenléti oktatásra egyaránt alkalmas, korszerű eszközökkel felszerelt előadótermet adtak át a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karán. A helyiség kialakítását, berendezését az Egis Gyógyszergyár Zrt. 15 millió forinttal támogatta.
Teltházas programokat tartott a Kutatók Éjszakáján az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar. A látványos kísérletek és vizsgálatok sok fiatal érdeklődését felkeltik, és nagyon egybecsengenek a kutatókról kialakult, általános képpel is.
2021. szeptember 24-én este a Gyógyszerésztudományi Kar minden intézete megnyitja ajtaját a gyógyszerészet különböző területei iránt érdeklődő látogatók számára. Tudjon meg többet a gyógyszerek alkalmazásáról, a hatóanyagkutatásról, a gyógyszergyártásról, a gyógynövényekről!
Mély fájdalommal tudatjuk, hogy mindannyiunk kedves munkatársa, Dr. Aigner Zoltán, az SZTE Gyógyszerésztudományi Karának dékánhelyettese, a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet egyetemi docense 2021. szeptember 27-én rövid betegség után váratlanul elhunyt.
2021. október 21-22-én megrendezésre kerülő GMP tanfolyamra várják a jelentkezőket.
2021. október 22-én megrendezésre kerülő GCP tanfolyamra várják a klinikai vizsgálatokban érintett orvos, szakorvos, gyógyszerész, szakgyógyszerész, biológus, vegyész, mérnök, egészségügyi szakszemélyzethez tartozó kollégák jelentkezését.
2021. szeptember 4-én tartották Szegeden az országos felsőoktatási tanévnyitót. Ez volt az SZTE centenáriumi rendezvénysorozatának nyitó eseménye, amelyen Dr. Karikó Katalin díszdoktori címet kapott.
A Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány által működtetett Szegedi Tudós Akadémia idén októbertől ismét felvételi pályázati lehetőséget hirdet a kutatói pálya iránt érdeklődő, elkötelezett gyógyszerészhallgatók számára.
Jelentkezési határidő: 2021. szeptember 17. 12.00 óra.
További információ a felvételről és a programról: www.nobel-szeged.hu
2021. október 15-17. között immár 31. alkalommal kerül megrendezésre a siófoki Azúr Hotelban a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége által szervezett Gyógyszerészek Országos Kongresszusa. A MOSZ támogatásával gyógyszerészhallgatóknak is lehetőségük van arra, hogy részt vegyenek a rendezvényen.
Dr. Csapi Géza nyugalmazott gyógyszerész jóvoltából 86 éves dokumentumot kapott a GYTK, amelyet az 1935-ben végzett évfolyam tagjai készítettek.
Gratulálunk a sikeres felvételihez, és üdvözöljük a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának hallgatói körében a 2021/2022-es tanév elsőéveseit! Gólyáknak szóló oldalainkon sok hasznos, az egyetemista élet megkezdéséhez szükséges információ található.
A programban résztvevő hallgatók betekintést nyerhetnek egy nemzetközileg elismert biotechnológiai vállalat működésébe. Lehetőségük nyílik részt venni a kutató-fejlesztő munkában, segítséget kapnak szakdolgozatuk elkészítéséhez. A legjobbak végzést követően sikeresen pályázhatnak a SOLVO Biotechnológiai Zrt.-nél meghirdetett állásokra.
Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy 2021. július 17-én elhunyt Fülöp Ferenc kémikus, az MTA rendes tagja, az SZTE Gyógyszerésztudományi Karának professzora, egykori dékánja.