OD2_6291_borito
Gyógyszerészdoktorokat avattunk

2024. szeptember 26.
2 perc

A 2024. szeptember 24-én délelőtt 10 órakor kezdődő gyógyszerészdoktor-avató ünnepi tanácsülés a Szegedi Akadémiai Bizottság székházában került megrendezésre.

A díszasztalnál az avatótanács tagjai, Prof. Dr. Szakonyi Zsolt egyetemi tanár, a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja, Professzor Dr. Ambrus Rita egyetemi tanár a Gyógyszerésztudományi Kar tudományos és gazdasági dékánhelyettese, Dr. Szakonyi Gerda egyetemi docens a Gyógyszerésztudományi Kar angol nyelvű képzésért felelős dékánhelyettese, Dr. Sovány Tamás egyetemi docens a Gyógyszerésztudományi Kar oktatási dékánhelyettese és Dr. Lőrinczi Bálint egyetemi adjunktus a Gyógyszerésztudományi Kar Beiskolázási és közkapcsolati dékáni megbízottja.

OD2_6260

Kristóf Csanád Vajk az avatandók nevében kérte gyógyszerészdoktorrá avatásukat. Ezt dr. Szakonyi Zsolt elfogadta, majd ezt követően a 11 magyar tagozaton és 1 angol tagozaton végzett gyógyszerészdoktor-jelölt ünnepélyes magyar és angol nyelvű eskütétele következett. Ezután a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja és avatótanácsának tagjai kézfogásukkal doktortársukká fogadták a végzősöket, akik egyúttal átvették doktori oklevelüket is.

OD2_6092 OD2_6111

A frissen avatott gyógyszerészeket a GYTK dékánja köszöntötte. Beszédében felvázolta a gyógyszerészi pálya nyújtotta lehetőségeket, és tudásuk folyamatos bővítésére buzdította a fiatal kollégákat. A felavatottak nevében dr. Niusa Mehrasbit búcsúzott a Kartól, az oktatóktól, a diáktársaktól és a Szegedi Tudományegyetemtől felidézve a diákévek pillanatai, megköszönve az oktatók munkáját, a szülők és barátok támogatását, szeretetét.

OD2_6226OD2_6277

A 12 ifjú gyógyszerésznek a Kar valamennyi oktatója és dolgozója szívből kívánja, hogy életpályájuk sikeres legyen, gyógyszerészi hivatásuk gyakorlása és magánéleti boldogságuk sok örömöt szerezzen életükben!

OD2_6287

Az avatott gyógyszerészek névsora: Bédi Ágota Ilona, Crysafidu Melina Emma, Fekete Claudia Mária, Hajdu Csongor, Kis Luca Daniella, Kovács-Kardos Réka Anna, Kristóf Csanád Vajk, Módra Tímea, Papp Edit, Petvai Petra, Schrammel Patrícia, Mehrasbi Niusha.