gyogyszertari_szakasszisztenskepzes

Gyógyszertári szakasszisztens képzés indul a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karán!

2024. október 07.
3 perc

A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar (SZTE GYTK) Gyógyszertári szakasszisztens képzést indít gyógyszertári asszisztensek részére jelenléti oktatással, felnőttképzés keretében!

Miért éri meg az SZTE GYTK által szervezett képzésre jelentkezni?

• Gyakorlatias képzés, az online elérhető tanfolyamokkal szemben (Magisztrális gyógyszerkészítés, expediálási gyakorlatok)
Igény esetén gyakorlati hely biztosítása
Az oktatásban szakképzett egyetemi oktatók, gyógyszerészek vesznek részt
Minőségi oktatás, tananyag biztosítása

Fontosabb információk:

• Azonosító: PK 09165001
Felnőttképző nyilvántartási szám (engedély alapján): E/2020/000079
A képzés jellege: Programkövetelmény alapján szervezhető szakmai képzés, mellyel gyógyszertári szakasszisztens szakképesítés szerezhető.

• Jelentkezés feltétele:
– végzettség: érettségi
– szakmai előképzettség: Gyógyszertári asszisztens végzettség
– igazolás(ok) típusa: Az egészségügyi tevékenység végzéséhez szükséges egészségi alkalmasság vizsgálatáról és minősítéséről szóló 40/2004. (IV.26.) ESZCSM rendeletben foglaltak szerint az egészségügyi tevékenységre való alkalmasságot kizáró korlátozások figyelembevételével történik.
– szakmai gyakorlat területe és időtartama: Gyógyszertári asszisztens képzettség meg-szerzése után 1 éves gyógyszertári asszisztensi munkakörben megszerzett gyakorlat.
– Minden résztvevővel a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény (Fktv.) által meghatározott tartalmú felnőttképzési szerződést kell kötni.

• 9 hónap (300 óra elmélet + 300 óra gyakorlat)
Előzetes tudásmérés alapján 50 óra elmélet beszámítható Gyógyszertári üzemeltetés, dokumentáció és Magisztrális gyógyszerkészítés témakörben
Önálló gyakorlati lehetőséggel – 300 óra gyakorlatból maximum 160 óra a hallgató által kiválasztott gyakorlati helyen teljesíthető
Oktatási napok: hetente pénteken jelenléti elméleti oktatás 9:00-18:00 között

• Képzési díj és fizetési ütemezés:
Képzési díj: 250 000 Ft (részletfizetés lehetséges: 2x125 000 Ft)
A fizetendő képzési díj magában foglalja a tananyagot is, melyet a képzés során online formában biztosítunk a képzésben részt vevők számára.
A képzési díj nem tartalmazza a képesítő vizsga díját! A képzést sikeresen teljesítők akkreditált szakképzési vizsgaközpontban tehetnek képesítő vizsgát.

A felnőttképzési tevékenység ÁFA-mentes!

• Jelentkezési határidő: 2024. október 27.

• Beiratkozás: folyamatosan ONLINE formában!
A linken keresztüli jelentkezési lap egyben szándéknyilatkozat is a képzésen való részvételre (https://docs.google.com/forms/d/1pBqzmdChqBrCNKv9weuj9Q0T4OAFt6yTrn4DcYyZlHI/edit?hl=hu)
Kérjük, hogy jelentkezés előtt tájékozódjon a képzés részleteiről és feltételeiről.
A képzés indulása előtt képzésszervezőnk felveszi Önnel a kapcsolatot, tájékoztatást nyújt a képzés részleteiről és elküldi Önnek a felnőttképzési szerződést.
A képzést a felnőttképzési szerződés megkötése és a tanfolyami díj, részletfizetés esetén az első tanfolyami részlet befizetését követően lehet megkezdeni.

• Kezdés: 2024. november 8.

• A képzés célja és a szakma általános bemutatása:
A gyógyszertári szakasszisztens rendelkezik a szakma hosszú távú és magas szintű műveléséhez szükséges gyakorlati módszerekkel és eszközökkel kapcsolatos biztos ismeretekkel. Gyógyszerész jelenlétében, önállóan látja el a vényköteles, a vény nélküli gyógyszerek, gyógynövények, és a gyógyhatású készítmények, valamint egyéb, a gyógyszertárban forgalmazható termékek kiadását. Az expediálás során betegtájékoztatást, tanácsadást végez. Segítséget nyújt a gyógyszerész alapszintű gyógyszerészi gondozási tevékenységéhez. Adminisztrációs feladatokat lát el. Tudását, ismereteit naprakészen tartja. Megfelelő kommunikációt tart mind a betegekkel, mind a gyógyszertárban dolgozó gyógyszerészekkel, asszisztensekkel, és egyéb személyzettel. A betegekkel való kommunikációja során képes a gyógyszerhasználati adherencia növelésében részt venni. Tevékenységével a gyógyszerész munkáját segíti és a gyógyszertár feladataiban közreműködik. Részt vesz a gyógyszertár logisztikai, gazdálkodási és minőségbiztosítási tevékenységében.

További információ:
Dr. Katona Gábor