Friss hírek

2024. július 01.

Beszámoló az ország első gyógyszerészhallgatókat tömörítő szakkollégiumának munkájáról.

2024. június 25.

Papp Edit gyógyszerészhallgatónk Segítő kezek című fotósorozatával, dr. Cseh Martin, az SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet PhD-hallgatója Labirintus című képével a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság alapításának centenáriuma alkalmából kiírt fotópályázaton első helyezést értek el.

2024. június 20.

Idén 169-en részesültek a Szegedi Tehetséggondozó Tanács támogatásban az SZTE hallgatói közül. 5 Év Tehetsége díjat, 36 arany, 43 ezüst és 68 bronz fokozatú Talent ösztöndíjat ítéltek oda, valamint az Év Sportolója és az Év Művészei címet is kihirdették. Emellett 6 esélyegyenlőségi ösztöndíjat és az egyetemi hallgatókat támogató 8 cég jóvoltából különböző vállalati ösztöndíjakat is átadtak.

2024. június 19.

Hallgatóink a hagyományokhoz híven a Dugonics téri szökőkútban fürdőzve ünnepelték meg a sikeres vizsgát. Gratulálunk minden sikeres államvizsgát tett hallgatónknak!

2024. június 17.

Dr. Budai-Szűcs Mária, a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet docense és dr. Tóth Barbara Éva, a Klinikai Gyógyszerészeti Intézet adjunktusa 2024-ben Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat nyert.

2024. június 18.

A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság (MGYT) kongresszusán Hintz György Emlékérem kitüntetésben részesült Prof. Dr. Csóka Ildikó, az SZTE stratégiai főigazgatója, az IKIKK operatív vezetője, a Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet intézetvezető professzora.

2024. május 28.

Szent-Györgyi Albert nyomdokain jártak a róla elnevezett verseny iránt érdeklődő diákok, akiknek az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatósága különleges programokat szervezett.

2024. május 31.

2024. május 28-án a Váci Szakképzési Centrum Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium 13 tanulója látogatott Szegedre...

2024. május 28.

Az MTA Doktori Tanácsa 2024. május 09-én 11:00 órai kezdettel nyilvános vitára bocsátotta Ambrus Rita (egyetemi docens, SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet) Szemcseméretcsökkentő eljárások a modern gyógyszerfejlesztésben; nazális és pulmonális hatóanyagbevitel című doktori értekezését.

2024. május 17.

2024. május 15-én, immár hatodik alkalommal találkoztak azok a gyógyszerészek, akik 1975. február 12-én szereztek gyógyszerészi oklevelet a Szegedi Orvostudományi Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán.

2024. április 16.

Emellett új tudományterületi listára is felkerült, és több kategóriában stabilan őrzi pozícióját mind a hazai, mind a globális mezőnyben.

2024. február 09.

A 4 féléves levelező képzésre orvos- és egészségtudományi, illetve természettudományi képzési területen oklevelet szerzett jelentezőket vár a Kar. Lehetőség van állami ösztöndíjjal támogatott és költségtérítéses helyekre is jelentkezni február 15-ig.

2024. február 27.

Az érettségi utáni 2 éves szakképzés (13-14. évfolyam) technikusi szintű szakképzettség megszerzésével zárul.

SZTE_SZAKK_Rezidens_PhD_kepzes

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Központi Gyógyszertára a szegedi, illetve a szentesi egységeibe felvételt hirdet klinikai gyógyszerész rezidens, valamint a Gyógyszerésztudományi Kar Klinikai Gyógyszerészeti Intézetével közösen duális képzésre.