2024_50_evs_talalkozo_1

50 éves évfolyamtalálkozót tartottak az 1974-ben ballagó gyógyszerészek

2024. május 15-én, immár hatodik alkalommal találkoztak azok a gyógyszerészek, akik 1975. február 12-én szereztek gyógyszerészi oklevelet a Szegedi Orvostudományi Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán.

Az évfolyam tagjai 1990 óta 5-10 évente rendszeresen találkoznak. Az együtt végző 83 főből ezúttal 42-en vettek részt az eseményen. A jelenlevők tisztelegtek elhunyt tanáraik és tíz évfolyamtársuk emléke előtt. Ezután a visszaemlékezés órái következtek. Örömöt és bánatot egyaránt megosztottak egymással, majd egy kellemes hangulatú vacsora következett a Forrás Hotelben. Az 1974-ben ballagó gyógyszerészek jövőre ismét találkoznak, az arany diploma átadásán.

Köszönjük Szabóné Dr. Révész Piroska professor emeritának a hír megjelenéséhez nyújtott segítségét!

1._csoport2._csoport

3._csoport4._csoport

Karunkon nagy hagyománya van az évfolyamtalálkozóknak. A végzést követő 10. vagy 20., sok esetben az 5. és 15. évben újra összegyűlnek az évfolyam tagjai a kari épület egyik tantermében vagy egy finom vacsora mellett valamelyik szegedi éttereben, hogy elmeséljék egymásnak, kivel mi történt az egyetem befejezése óta. A négy és fél éves képzésben résztvevők olykor a ballagás évétől számított öttel vagy tízzel osztható jubileumi években találkoznak, míg az ötéves képzésben végzettek a gyógyszerészavatástól eltelt éveket számolják.

Honlapunk alumni oldalán örömmel teszünk közzé híreket évfolyam- vagy csoporttalálkozókról. Külön köszönjük, ha régi képekkel is tudjuk színesíteni az oldalt, ezzel is hozzájárulva az egyetemi évek emlékeinek felidézéséhez.

SZTE_SZAKK_Rezidens_PhD_kepzes

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Központi Gyógyszertára a szegedi, illetve a szentesi egységeibe felvételt hirdet klinikai gyógyszerész rezidens, valamint a Gyógyszerésztudományi Kar Klinikai Gyógyszerészeti Intézetével közösen duális képzésre.