Az SZTE Gyógyszerésztudományi Kara tudományos versenyt rendez a tévhitek oszlatását célozva. Az előadások mindenki számára megtekinthetőek.
A napjainkra jellemző információáradatban fontos felismerni a tudományos bizonyítékokon alapuló módszerek és készítmények, valamint az áltudományos szenzációk közti különbséget, hogy ne válhassunk az utóbbiak áldozatává.
A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara előadói versenyt hirdetett középiskolás diákok számára, hogy elősegítse a kritikus gondolkodásmód és vitakészség kialakítását. A versenyen résztvevő diákok feladata, hogy minél alaposabban feltárjanak egy az egészségmegőrzéssel vagy gyógyítással kapcsolatos tévhitet, illetve áltudományos nézetet. A területhez tartozó tudományos bizonyítékok révén cáfolják meg azokat, továbbá kreatív módon és közérthetően próbálják felhívni a figyelmet a probléma veszélyeire.
Az április 6-án megrendezésre kerülő döntőn a verseny írásbeli fordulóján legjobb eredményt elért diákok mérhetik össze tudásukat és előadói képességüket. Az előadásokból ki fog derülni, hogy gyógynövény-e a parlagfű, mérgező-e a nátrium-glutamát és vitamin-e a B17-vitamin. Szó lesz továbbá arról is, hogy mit várhatunk a homeopátiától, illetve arról, hogy mire jók az antioxidánsok.
A diákok előadását követően a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja, dr. Zupkó István tart izgalmas előadást a gyógyszerkutatásról. A 14 órától kezdődő nyilvános előadásokra minden érdeklődőt várunk a Gyógyszerésztudományi Kar Eötvös utcai épületébe.
Időpont: 2019. április 6. 14:00-16:00
Helyszín: Szeged, Eötvös u. 6.