books-690219_1920

Pályázati lehetőség gyógyszerészhallgatóknak!

A Zsembery-pályadíjat a legjobb Bács-Kiskun megyei gyógyszerészhallgató nyerheti el.

Idén első alkalommal nyújthatnak be pályázatot Karunk II., III. vagy IV. éves hallgatói a Zsembery-pályadíj, ill. az azzal járó egyszeri 100.000 Ft tanulmányi ösztöndíj elnyerésére. A díj alapítói: Dr. Zsembery Béláné magánszemély, a Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány és a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara.
Pályázati feltételek:

• aktív hallgatói státusz az SZTE Gyógyszerésztudományi Karán,
  • a mintatanterv szerinti II., III. vagy IV. évfolyam,
  • Bács-Kiskun megyei állandó lakhely.

A dékánnak benyújtandó pályázatnak a következőket kell tartalmaznia:

• Önéletrajz
  • Az utóbbi két félév tanulmányi eredményei.
  • Minden egyéb, a hallgató által jelentősnek tartott adat (pl. diákköri munka)
  • Lakcímet igazoló dokumentum másolata

A pályázatok benyújtásának határideje: 2019. június 30 (GYTK Dékáni Hivatal, a Kar Dékánjának címezve, a borítékon feltüntetve: Zsembery-pályadíj). A díj átadása az ünnepélyes gyógyszerészdoktor avatáson történik, ami az idén 2019. július 12-én lesz.

SZTE_SZAKK_Rezidens_PhD_kepzes

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Központi Gyógyszertára a szegedi, illetve a szentesi egységeibe felvételt hirdet klinikai gyógyszerész rezidens, valamint a Gyógyszerésztudományi Kar Klinikai Gyógyszerészeti Intézetével közösen duális képzésre.