2021. július 9-én délelőtt 10 órakor kezdődött a Gyógyszerésztudományi Kar gyógyszerészdoktor-avató ünnepi tanácsülése a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében. A rendezvény a járványügyi korlátozások miatt a megszokottnál szűkebb körben zajlott; az avatandóknak csak két hozzátartozója vehetett részt az ünnepségen, a Gyógyszerésztudományi Kar oktatói közül csak a professzorok, míg az egyetem többi karáról kizárólag az avatótanács tagjai kaptak meghívót. Mindazok, akik nem tudtak részt venni, az élő videóközvetítésnek köszönhetően az SZTE YouTube csatornáján követhették az eseményeket.
A díszasztalnál az avatótanács tagjai, Prof. Dr. Széll Márta rektorhelyettes asszony, Prof. Dr. Zupkó István, a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja, Prof. Dr. Leprán István, az Általános Orvostudományi Kar dékáni megbízottja és Dr. Baráth Zoltán, a Fogorvostudományi Kar dékánja foglalt helyet.
Az ünnepség első részében kitüntetések adományozására került sor. Ebben az évben a Discipuli pro Universitate díjat végzős hallgatónk, Hajagos Gergely vehette át a hallgatói öntevékenység szervezésében és a tanulmányi követelmények teljesítésében elért kiemelkedő eredményéért. A GYTK Kari tanácsa Pro Facultate díjban részesítette Soósné Dr. Csányi Erzsébetet, a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet nyugalmazott egyetemi docensét több mint négy évtizedes kiemelkedő, lelkiismeretes és színvonalas oktató munkájáért. A kitüntetett egyúttal átvette címzetes egyetemi tanári kinevezését is, amelyet az SZTE Szenátusa adományozott számára. Nyugdíjba vonulása alkalmából Dinyáné Juhász Edit, a Gyógyszerkémiai Intézet munkatársa Pro Facultate díjat vett át hosszú éveken keresztül végzett kiemelkedő és lelkiismeretes munkájáért. Hevérné Herke Ibolyának, a Farmakognóziai Intézet munkatársának a több mint négy évtizedes lelkiismeretes munkájáért nyugdíjba vonulása alkalmából adományozott Pro Facultate díjat dékán úr adta át. Dr. Násztorné Dr. Halász Marianna, a Semmelweis Ignác Kollégium volt igazgatója a munkája elismeréséül kapott Pro Facultate oklevelet későbbi időpontban veszi át.
Az esemény Mozart és Rossini kürtduóiból összeállított zenei műsorral folytatódott Dr. Kecskés György, a Bartók Béla Zeneművészeti Kar tanszékvezető egyetemi docense és Szabó László, a Szegedi Szimfonikus Zenekar első kürtöse előadásában. Ezután Rónaszéki Anna az avatandók nevében kérte gyógyszerészdoktorrá avatásukat. Ezt Zupkó István előterjesztése követte, amelyben javaslatot tett 60 gyógyszerészdoktor-jelölt avatására. Miután rektorhelyettes asszony a javaslatot elfogadta, a jelöltek ünnepélyes eskütételét felállva hallgatták meg a jelenlévők. Ezt követően a Szegedi Tudományegyetem rektora és avatótanácsának tagjai kézfogásukkal doktortársukká fogadták a végzősöket, akik egyúttal átvették doktori oklevelüket is. A frissen avatott gyógyszerészeket a GYTK dékánja köszöntötte. Beszédében felvázolta a gyógyszerészi pálya nyújtotta lehetőségeket, és tudásuk folyamatos bővítésére buzdította a fiatal kollégákat. A felavatottak nevében Dr. Ruzsa Roxána búcsúzott a Kartól, az oktatóktól, a diáktársaktól és a Szegedi Tudományegyetemtől, felidézve a diákévek pillanatait, megköszönve az oktatók munkáját, a szülők és barátok támogatását, szeretetét.
Ezután az SZTE GYTK Kiváló Oktatógyógyszertára cím adományozását elismerő oklevelet vehette át három kiemelkedő oktatótevékenységet végző szakmai gyakorlóhely képviselője: Dr. Szép László, a Békés Megyei Központi Kórház, Pándy Kálmán Tagkórház Intézeti Gyógyszertárának oktatógyógyszerésze, Dr. Domokosné Dr. Vágó Zsuzsanna, a szegedi Széchenyi Gyógyszertár vezetője és Dr. Tóth Mónika, a békéscsabai Sas Gyógyszertár vezetője. Ezt követően a Kar Kiváló TDK Témavezetője cím idei díjazottja, Dr. Ambrus Rita, a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet docense, illetve a díjat 2020-ban elnyerő Dr. Szatmári István, a Gyógyszerkémiai Intézet docense kapta meg az elismerést dékán úrtól. A záróvizsgán legjobb eredményt elérő gyógyszerészhallgatónak járó Stenszky Ernő-emlékérmet ebben az évben a kuratórium döntése alapján Dr. Rónaszéki Anna vehette át. A legjobb tanulmányi eredményt elért Békéscsabáról vagy Békés megyéből származó végzős gyógyszerészhallgató Dr. Ruzsa Roxána lett, így ő kapta meg az Idősebb Réthy Béla-pályadíjat M. Tóth Orsolyától, a díj névadójának ükunokájától. A legjobb tanulmányi eredménnyel rendelkező II., III. vagy IV. éves Bács-Kiskun megyei gyógyszerészhallgatót támogató Zsembery-pályadíjat Gályász Szofi Laura negyedéves hallgató nyerte el, akinek a díjat az alapító, Dr. Zsembery Béláné adta át.
Az ünnepség végén a frissen avatott gyógyszerészek kisgyermekkori képeikből összeállított videóval köszönték meg családjuknak azt, hogy mindvégig segítették őket a diploma megszerzéséhez vezető úton. A 60 ifjú gyógyszerésznek a Kar valamennyi oktatója és dolgozója szívből kívánja, hogy életpályájuk sikeres legyen, gyógyszerészi hivatásuk gyakorlása és magánéleti boldogságuk sok örömöt szerezzen életükben!