ifj. Regdon Géza előadása a Szabadegyetemen.
Az előadó 2015. március 18-án Szabadegyetem-Szeged kereteiben tartott előadása során a gyógyszerészet, ill. az ipari gyógyszergyártás területének egy jelentős részét képező gyógyszerforma: a tabletták előállítási technológiájának és alkalmazási lehetőségeinek rejtelmeibe avatta be az érdeklődőket.
Rövid történeti áttekintés után definiálta és csoportosította a tablettákat, ismertette főbb előállítási módjaikat és eszközeiket. Bemutatta azt a technológiai fejlődést, mely a kezdetben egyszerűen préselt hagyományos tablettáktól a napjainkban alkalmazott modern megoldásokig vezetett, valamint felvázolta az egyes tabletta „generációkat”.
Megismertette a hallgatóságot az originális, a generikus és az innovatív, vagy másképpen generikus plusz készítmények fogalmával, rámutatott azok fejlesztési útjának eltéréseire, az innovatív gondolkodás jelentőségére és lehetőségeire. A hallgatóság megismerkedhetett a gaszto-intesztinális rendszer különböző szakaszain alkalmazható modern szilárd gyógyszerbeviteli formákkal, amelyek a hatóanyagot a kívánt helyen (pl. bioadhezív tabletták és filmek), módon és mértékben adják le a környezetükben lehetővé téve annak felszívódását és a hatás kialakulását.